Mida näha Tallinna hotellides peatudes

Kui plaanite puhkust kultuurilises kohas, ei saa te eksida, kui broneerite puhkuseks Tallinna hotellid.

Eesti pealinn on ajaloost läbi imbunud ja sellel on kõikvõimalikud kultuurilised eripärad, nii et olenemata sellest, kas olete huvitatud kunstist või arhitektuurist, leiate siit midagi oma maitsele.

Sirvige linna odavaid hotelle, kuni leiate midagi sobivat, ja kui olete end sisse seadnud, minge välja, et tutvuda vaatamisväärsustega.

Linna peamiste vaatamisväärsuste hulgas on Vabaduse väljak – 2009. aastal ümber ehitatud kaasaegne väljak, mis on pikka aega olnud riigi sümbol. See on suurepärane koht sõpradega kohtumiseks või mõne selle lähedal asuvate kohvikute külastamiseks.

Kunstisõbrad tahavad kindlasti külastada Kadrioru lossi, kus asub Kadrioru kunstimuuseum. Hoone välisilme on oma barokkstiiliga üsna vapustav ja selle püstitas 1718. aastal Peeter Suur oma naisele Katariina I.

Seest leiate 16.–18. sajandi maalid ja skulptuurid, samas kui väljas on kaunilt hooldatud aiad, mis sobivad rahulikuks jalutuskäiguks.

Et saada pilguheit linna minevikku, pole kusagil paremat või maalilisemat kui St Catherine’s Passage’i kitsas kõnnitee. Läbikäik on säilitanud keskaegse ilme ja seda ääristavad pisikesed töökojad, kus saate vaadata, kuidas käsitöölised valmistavad oma tooteid, puhutud klaasist tekkide ja mütsideni.

Teine piirkonna ajalooline vaatamisväärsus on Püha Olavi kirik ja torn, mis pärineb 13. sajandist. Kunagi kuulus hoonel 159-meetrine tornikiiver, mis hoolimata oma kuulsusest sai pärast välgutabamist mitmel korral hoone allakäiku. Hoone on mitu korda ümber ehitatud ja nüüd on sellel 124-meetrine torn.

Tallinnas on veel igasuguseid toredaid vaatamisväärsusi, nagu Maarja Neitsi katedraal, Toompea loss, raekoja plats ja linnamüüri jäänused, mis pärinevad 14. sajandist. Planeerige oma külastus ette, et mitte millestki ilma jääda!