Hotellitoad ja piiblid

Kas oled kunagi märganud lihtsat musta, sinise või punaste kaantega piiblit hotellitoa lauasahtlis ja mõelnud, kust see pärit on? Neid ei jäeta sinna juhuslikult, vaid see on traditsioon, mille on algatanud organisatsioon nimega The Gideons International. Viimastel aastatel on see traditsioon küll hakanud järjest hääbuma ja Eesti hotellitubades reeglina piibleid ei leia, kuid neile, kes reisivad välismaal on see kindlasti silma hakanud.

Traditsiooni algatanud Gideonid loodavad hotellis olevate piiblite abil levitada häid uudiseid väsinud reisijatele. Siin on mõned huvitavad faktid, mida saad selle traditsiooniga seoses jagada oma reisikaaslastega järgmisel korral, kui leiad taas oma hotellitoast piibli.

Ajalugu

The Gideons International jättis esimese piibli Montanas Superiori osariigis asuvasse hotellituppa pärast seda, kui grupp reisivaid usumehi arvas, et see oleks suurepärane võimalus tuua üksildasetele reisijatele rahu ja mugavust. 

The Gideons International sai nime piibli tegelase Gideoni järgi, keda on kujutatud kohtumõistjate 6. peatükis ja kes tegi täpselt seda, mida Jumal talt palus, ilma ise Jumala plaane või tulemusi hindamata. Alates traditsiooni algusest on Gideonid paigutanud hotellitubadesse ja muudesse kohtadesse kokku üle 2 miljardi piibli.

The Gideons International

Selle asutuse lõid algselt ärimehed, kes olid evangeelsed kristlased. Ka praegu peavad liikmed olema praegused või pensionil olevad vähemalt 21-aastased ärimehed, kes on evangeelse või protestantliku kiriku liikmed. 

Piiblid, mida nad levitavad, on tasuta ja mõeldud kõigile, kes neid väärtustavad, nii et kui tunned end religioonist juhituna, võid piibli vabalt koju kaasa võtta. Gideonid levitavad piiblisõna ka muudes kohtades ja asutustes, nagu haiglad, varjupaigad ja vanglad.

Gideoni piibli tunnused

Hotellitubades leiduvate Gideoni piiblite esiküljel on spetsiaalsed leheküljed, mis annavad lühikese eessõna, vihjeid piiblisalmidele, mis võivad olla lohutavad või kasulikud erinevat tüüpi hädade korral, ning lühikirjelduse evangeelsest päästmise mõistmisest. 

On legende selle kohta, et osad inimesed jätavad piibli vahele raha, et premeerida järgmist pühakirjast vastuste otsijat. 

Kui vajad hotellis viibimise ajal abi, julgustust või rahu ja kui sa usud Jumalat, lehitse öökapi sahtlis olevat piiblit. Nendelt lehtedelt võid leida seda, mida sa meelerahu saavutamiseks otsid.