Tallinn – Muinasjuttude linn

Tallinn on Eesti pealinn ja suurim linn, lisaks on Tallinn Põhja-Euroopa vanim pealinn, mille märkis maailmakaardile 1154. aastal esmakordselt araabia geograaf al-Idrisi. Tallinna südames asub üks Euroopa ehedamalt säilinud keskaegseid linnakeskusi – UNESCO maailma kultuuripärandisse kantud Tallinna vanalinn.

Vanalinna ümbritseb 2 kilomeetri pikkune marsruut mööda vana linnamüüri ja selle 26 vaatetorni. Vaatamisväärsused, mida piirkonnas tasub külastada, on ka 1246. aastal ehitatud dominiiklaste klooster, 600-aastane gooti stiilis Raekoja plats ja üks Euroopa vanimaid siiani tegutsevaid apteeke, mis asub Raekoja platsil vanalinna keskel. .

Vanalinnas on ka arvukalt külastamist väärt kirikuid. Näiteks Püha Olavi kirik oma 159 m kõrguse tornikiivriga oli väidetavalt 15. kuni 16. sajandini maailma kõrgeim hoone. Et nautida unustamatuid ja lummavaid vaateid vanalinnale, külastage Olavi kiriku tipus asuvaid vaateplatvorme, Raekoja hoonet ja Toompea mäge, mis kõik asuvad linna südames. Toompea mäel asub 13.-14. sajandil ehitatud Toompea loss ning selle Pika Hermanni nimelise torni tipus on Eesti “esimene” riigilipp. Lossis asub Eesti riigikogu nimega “Riigikogu”.

Kogu perele on tagatud lõbus ja haarav päev Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis, kus külastajad saavad ajas tagasi astuda ja heita pilgu iidsetele Eesti taluhoonetele ning näha, kuidas elas kohalikes külades 17. sajandist kuni 20. sajandini. . Muuseumis on külastajaid oodatud proovima ratsutamist vanade majade ja tuulikute vahelistel külateedel, õppima midagi uut Kuie külakoolis ja nautima toekat einet Kolu kõrtsis. Vabaõhumuuseumi läheduses olete oodatud Tallinna loomaaeda, et jalutada, nautida loodust, tutvuda erinevate loomadega ja osaleda paljudel üritustel.

Vaatamisväärsused, mida tasub külastada, on ka Kumu kunstimuuseum ja Kadrioru loss ning selle kaunis park koos paljude skulptuuride ja tiikidega. Värsket meretuult saab nautida Tallinna Lauluväljakul ja Piritale Russalka mälestussamba juures jalutades, kus saab vaadata ringi kohalikus kloostrikompleksis, jalutada kaunis männimetsas ja jalutada rannas.